zespół rockowy

EXIT – my i historia

    Siłą zespołu EXIT tkwi w tym ze tworzą go pasjonaci muzyczni , którzy na co dzień zajmują się bardzo różnymi profesjami. Jest wśród nas: bankowiec, architekt, niderlandystka, marketingowiec, osoba prowadząca  własną firmę.

Wszystkich nas łączy pasja do tworzenia i grania własnej muzyki.  Daje nam ona  ogromną moc, satysfakcje i siłę do życia. To dzięki tej sile spotykamy się raz w tygodniu w sali prób i mimo, że mamy za sobą cały tydzień pracy, gramy do późnych godzin , ćwiczymy nowe utwory i przygotowujemy się do koncertów. To właśnie możliwość grania na żywo dla naszych przyjaciół i fanów daje nam największą frajdę.

Mamy wiele inspiracji. Każdy z nam słuchał innej muzyki. Jedni kochali takie zespoły jak The Cure, U2 , Joy Division inni słuchali, Marillion, Genesis i Petera Gabriela. W naszej twórczości słychać lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte bo dla niektórych z nas były to lata naszego dzieciństwa lub naszej młodości.


Historia zespołu EXIT

         Styczeń 2012 – Nowy rok, toalety pensjonatu w Jodłowie koło Międzygórza, gdzie gitarzysta i basista zagrali wspólnie pierwsze dźwięki dla siebie i uczestników imprezy noworocznej. Toalety były odpowiednim miejscem ze względu na dobrą akustykę oraz to, że nie przeszkadzali innym mieszkańcom pensjonatu. Taki był prawdziwy początek.

         Wrzesień 2012 – pierwsza próba zespołu w składzie Aleksander Ilnicki, Adam Ślusarczyk i Leszek Chojnowski. Próby odbywają się  u Olka w domu gdzie powstają pierwsze instrumentalne wersje utworów takich jak „Biegnij” , „Ice woman”, „Uciekać w lśniącą dal”, pierwsza wersja utworu „Pozytywny” i wiele innych muzycznych pomysłów.

         Październik 2013 – do zespołu dołącza Janusz Januszewski . Teraz z wersję instrumentalne przekształcają się w wersje z wokalem.

         Listopad 2013 –  pierwszy publiczny koncert , który odbył się dzięki uprzejmości właścicielki Agnieszki Wojsa w kawiarni Merlin przy ul. Ruskiej we Wrocławiu. Gramy wtedy nasze pierwsze utwory m.in. „Tęcza” , „Biegnij”.

         Luty 2014 – do zespołu dołącza Małgorzata Dziekanowska. Zaczynają powstawać utwory w których Gosia pokazuje swoje możliwości wokalne a Janusz śpiewa wraz z nią i  wspomaga zespół grą na klawiszach. W tym okresie powstają takie utwory jak „Pary”, „Wrocław”, „Idą święta”, „Nie uciekaj” „Warsztat”, „Pokuta”, „Snowden”, „Opole”, „Copakabana”, „Różowe dildo” , pierwsza wersja „Byle dalej”, „Depresyjne dni”, pierwsza wersja „Numeru 5”, „Funki”, „Ja jak kwiat” , „Niewidzialna” i wiele innych.

         Sierpień 2015 – odejście z zespołu Małgorzaty Dziekanowskiej. Od tej chwili sprawy wokalne zostają powierzone Januszowi Januszewskiemu. W tym okresie powstaje wiele naszych utworów m.in. „Jarać”, „Małpy”, „Szukam żony”, „Ramadan”

         Styczeń 2017 – do zespołu dołącza Tomasz Wiśniowski. Przejmuję opiekę nad instrumentem klawiszowych oraz na wszystkim co związane jest z cyfryzacją , elektroniką i lutowaniem kabli J .

         Wrzesień 2017 – w zespole pojawiła się Barbara Kaczmarek wspierająca nas w niektórych utworach na skrzypcach oraz w chórkach . W tym okresie gramy na koncertach nasze najnowsze utwory takie jak  „3 wojna”, „Rydwan”, „Gastroprorocy” , „Matka Stallone”, „Tasiemiec”, „Dzikie historie” , „Na kocią łapę” , nowa wersja utworu „Snowden”, „Byle dalej” . W roku 2018 powstają kolejne nasze piosenki takie jak „Chód kóz”. „Obiadokolacja”.

Od tej chwili zespół EXIT gra w niezmiennym składzie:

Aleksander Ilnicki – gitara basowa
Adam Ślusarski – gitara
Janusz Januszewski – wokal
Tomasz Wiśniowski – klawisze
Barbara Kaczmarek – skrzypce
Leszek Chojnowski – perkusja

Chcesz do nas napisać, to pisz poniżej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

Scroll Up
Facebook
Facebook
YouTube